Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fersk mangold har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Fersk mangold blant de laveste i glykemisk indeks.
Fersk mangold er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 19 kcal |
| Karbohydrater | 3.7g |
| Sukker (totalt) | 1.1g |
| Naturlig | 1.1g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.6g |
| Løselig | 0.5g |
| Uløselig | 1.1g |
| Protein | 1.8g |
| Fett | 0.2g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.17g |
| Natrium | 213mg |
Fersk mangold har et glykemisk indeks på 15, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 1 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Fersk mangold har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Fersk mangold har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →