Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Fersk dill har et glykemisk indeks på 5, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Fersk dill blant de laveste i glykemisk indeks.
Fersk dill er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 36 kcal |
| Karbohydrater | 6.3g |
| Sukker (totalt) | 0.9g |
| Naturlig | 0.9g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.3g |
| Løselig | 0g |
| Uløselig | 0g |
| Protein | 3g |
| Fett | 0.8g |
| Mettet | 0.1g |
| Umettet | 0.7g |
| Natrium | 56mg |
Fersk dill har et glykemisk indeks på 5, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 0 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Fersk dill har et lavt glykemisk indeks (5), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Fersk dill har en glykemisk belastning på 0 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →