Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ezekiel spiret kornbrød har et glykemisk indeks på 36, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ezekiel spiret kornbrød blant de laveste i glykemisk indeks.
Ezekiel spiret kornbrød er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 250 kcal |
| Karbohydrater | 45g |
| Sukker (totalt) | 0.5g |
| Naturlig | 0.5g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 6g |
| Løselig | 1.8g |
| Uløselig | 4.2g |
| Protein | 12g |
| Fett | 3.5g |
| Mettet | 0.5g |
| Umettet | 3g |
| Natrium | 200mg |
Ezekiel spiret kornbrød har et glykemisk indeks på 36, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 16 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ezekiel spiret kornbrød har et lavt glykemisk indeks (36), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ezekiel spiret kornbrød har en glykemisk belastning på 16 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →