Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Enkle kjeks har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 50 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Enkle kjeks blant de høyeste i glykemisk indeks.
Enkle kjeks kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 430 kcal |
| Karbohydrater | 72g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 0.5g |
| Tilsatt | 1.5g |
| Fiber | 2.5g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.8g |
| Protein | 8g |
| Fett | 12g |
| Mettet | 2.5g |
| Umettet | 9g |
| Natrium | 800mg |
Enkle kjeks har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 50 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Enkle kjeks har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Enkle kjeks har en glykemisk belastning på 50 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →