Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Arepa har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 32 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Arepa blant de høyeste i glykemisk indeks.
Arepa kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 218 kcal |
| Karbohydrater | 45g |
| Sukker (totalt) | 1.2g |
| Naturlig | 1.2g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 3.5g |
| Løselig | 1.1g |
| Uløselig | 2.4g |
| Protein | 5g |
| Fett | 2.5g |
| Mettet | 0.4g |
| Umettet | 2.1g |
| Natrium | 250mg |
Arepa har et glykemisk indeks på 70, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 32 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Arepa har et høyt glykemisk indeks (70). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Arepa har en glykemisk belastning på 32 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →