Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Terung dan cendawan king trumpet tumis mempunyai indeks glisemik 15, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Terung dan cendawan king trumpet tumis berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Terung dan cendawan king trumpet tumis adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 45 kcal |
| Karbohidrat | 7.5g |
| Gula (jumlah) | 3.5g |
| Semula jadi | 3.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.7g |
| Larut | 0.8g |
| Tidak larut | 1.9g |
| Protein | 1.7g |
| Lemak | 1.5g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 1.3g |
| Natrium | 5mg |
Terung dan cendawan king trumpet tumis mempunyai indeks glisemik 15, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Terung dan cendawan king trumpet tumis mempunyai indeks glisemik rendah (15), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Terung dan cendawan king trumpet tumis mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →