Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung teff mempunyai indeks glisemik 57, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 42 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Tepung teff berada pada kedudukan di atas purata dalam indeks glisemik.
Tepung teff sesuai dalam kuantiti sederhana untuk mereka yang memantau paras gula.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 366 kcal |
| Karbohidrat | 73.1g |
| Gula (jumlah) | 1.8g |
| Semula jadi | 1.8g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 7.9g |
| Larut | 2.4g |
| Tidak larut | 5.5g |
| Protein | 12.2g |
| Lemak | 2.4g |
| Tepu | 0.5g |
| Tidak tepu | 1.9g |
| Natrium | 12mg |
Tepung teff mempunyai indeks glisemik 57, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI sederhana. Dengan beban glisemik 42 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tepung teff mempunyai indeks glisemik sederhana (57). Penghidap rintangan insulin boleh mengambilnya dengan sederhana.
Tepung teff mempunyai beban glisemik 42 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →