Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
tepung serbaguna mempunyai indeks glisemik 85, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 65 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, tepung serbaguna berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
tepung serbaguna boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 364 kcal |
| Karbohidrat | 76.3g |
| Gula (jumlah) | 0.3g |
| Semula jadi | 0.3g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.7g |
| Larut | 0.54g |
| Tidak larut | 2.16g |
| Protein | 10.3g |
| Lemak | 0.98g |
| Tepu | 0.16g |
| Tidak tepu | 0.82g |
| Natrium | 2mg |
tepung serbaguna mempunyai indeks glisemik 85, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 65 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
tepung serbaguna mempunyai indeks glisemik tinggi (85). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
tepung serbaguna mempunyai beban glisemik 65 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →