Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung rai organik mempunyai indeks glisemik 34, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 24 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, Tepung rai organik berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tepung rai organik adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 325 kcal |
| Karbohidrat | 70g |
| Gula (jumlah) | 1.5g |
| Semula jadi | 1.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 12g |
| Larut | 3.6g |
| Tidak larut | 8.4g |
| Protein | 9g |
| Lemak | 2g |
| Tepu | 0.3g |
| Tidak tepu | 1.7g |
| Natrium | 2mg |
Tepung rai organik mempunyai indeks glisemik 34, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 24 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Tepung rai organik mempunyai indeks glisemik rendah (34), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tepung rai organik mempunyai beban glisemik 24 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →