Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung pisang hijau mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 15 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Tepung pisang hijau berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tepung pisang hijau adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 340 kcal |
| Karbohidrat | 80g |
| Gula (jumlah) | 1.5g |
| Semula jadi | 1.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 8.7g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 3.5g |
| Lemak | 0.6g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 0.4g |
| Natrium | 3mg |
Tepung pisang hijau mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 15 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Tepung pisang hijau mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tepung pisang hijau mempunyai beban glisemik 15 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →