Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tepung Labu mempunyai indeks glisemik 20, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Tepung Labu berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tepung Labu adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 340 kcal |
| Karbohidrat | 78g |
| Gula (jumlah) | 18g |
| Semula jadi | 18.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 18g |
| Larut | 5.4g |
| Tidak larut | 12.6g |
| Protein | 13g |
| Lemak | 1.5g |
| Tepu | 0.3g |
| Tidak tepu | 1.2g |
| Natrium | 18mg |
Tepung Labu mempunyai indeks glisemik 20, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 16 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Tepung Labu mempunyai indeks glisemik rendah (20), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tepung Labu mempunyai beban glisemik 16 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →