salad iceberg

salad iceberg

GI 15 · RendahGL 2.4 / keping10/10

GI rendah

15 GI

GL 2.4 setiap keping (539 g) · GL 0.5 setiap 100 g

Skor Logi 10/10
  • Hanya 14 kcal setiap 100 g, kira-kira 96% daripadanya adalah air.
  • Jauh lebih rendah vitamin berbanding daun yang lebih gelap: kira-kira 15 kali ganda kurang vitamin A daripada salad daun hijau.

salad iceberg mempunyai indeks glisemik 15 (Rendah). Satu keping (539 g) menambah beban glisemik sebanyak 2.4.

Disemak 29 Sep 2026 · Sumber: USDA FoodData Central #169248 , Pasukan Pemakanan Logi · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Sebagai ganti ini

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

salad iceberg ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen
Saiz hidangan
HidanganGramGL
1 leaf8 g0
1 cup, chopped57 g0.3
1 cup, shredded72 g0.3
1 serving89 g0.4
1 head, medium539 g2.4

Maklumat nutrisi (per 100g)

14
Kalori
2.97 g
Karbohidrat
0.9 g
Protein
0.14 g
Lemak
per 100g
Kalori14 kcal
Karbohidrat2.97 g
Gula (jumlah)1.97 g
Semula jadi2 g
Ditambah0 g
Serat1.2 g
Larut0.4 g
Tidak larut0.8 g
Protein0.9 g
Lemak0.14 g
Tepu0.02 g
Tidak tepu0.12 g
Natrium10 mg

Tahap pemprosesan

5%
Minimum
Mengapa skor ini?
  • Hanya 14 kcal setiap 100 g, kira-kira 96% daripadanya adalah air.
  • Kekal rangup dan lembut, jadi ia menambah isi padu kepada salad, wrap dan burger dengan kalori yang sangat sedikit.
  • Beban glisemik hampir sifar: kira-kira 0.5 setiap 100 g.
  • Jauh lebih rendah vitamin berbanding daun yang lebih gelap: kira-kira 15 kali ganda kurang vitamin A daripada salad daun hijau.
  • Sedikit serat dan protein: 1.2 g dan 0.9 g setiap 100 g.

Alergen

Tiada alergen EU-14 disenaraikan

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik salad iceberg?

salad iceberg mempunyai indeks glisemik 15 (Rendah). Satu keping (539 g) mempunyai beban glisemik 2.4; setiap 100 g beban glisemik ialah 0.5.

Adakah salad iceberg sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

salad iceberg mempunyai indeks glisemik rendah (15), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bagaimana salad iceberg mempengaruhi gula darah?

salad iceberg mempunyai beban glisemik 0.5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.

Semak salad iceberg dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.