Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Perisa pudina mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 42 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding other lain, Perisa pudina berada pada kedudukan antara yang tertinggi dalam indeks glisemik.
Perisa pudina boleh menyebabkan lonjakan gula darah cepat dan sebaiknya dimakan dalam bahagian kecil.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 250 kcal |
| Karbohidrat | 60g |
| Gula (jumlah) | 60g |
| Semula jadi | 0.0g |
| Ditambah | 60g |
| Serat | 0g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0g |
| Lemak | 0g |
| Tepu | 0g |
| Tidak tepu | 0g |
| Natrium | 10mg |
Perisa pudina mempunyai indeks glisemik 70, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI tinggi. Dengan beban glisemik 42 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Perisa pudina mempunyai indeks glisemik tinggi (70). Penghidap rintangan insulin patut mengehadkan pengambilannya.
Perisa pudina mempunyai beban glisemik 42 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →