Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
oat tanah mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 25 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
Berbanding grains lain, oat tanah berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
oat tanah adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 370 kcal |
| Karbohidrat | 60g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 1.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 10g |
| Larut | 4g |
| Tidak larut | 6g |
| Protein | 13g |
| Lemak | 7g |
| Tepu | 1.3g |
| Tidak tepu | 5.7g |
| Natrium | 3mg |
oat tanah mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 25 per 100g, ia memberi kesan ketara pada gula darah.
oat tanah mempunyai indeks glisemik rendah (50), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
oat tanah mempunyai beban glisemik 25 per 100g, menunjukkan kesan ketara pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →