Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Oat gulung direndam dengan biji chia, kacang, susu tanpa gula, dan beri mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding grains lain, Oat gulung direndam dengan biji chia, kacang, susu tanpa gula, dan beri berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Oat gulung direndam dengan biji chia, kacang, susu tanpa gula, dan beri adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 140 kcal |
| Karbohidrat | 18g |
| Gula (jumlah) | 3g |
| Semula jadi | 3.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 4g |
| Larut | 1.6g |
| Tidak larut | 2.4g |
| Protein | 5g |
| Lemak | 5g |
| Tepu | 1g |
| Tidak tepu | 4g |
| Natrium | 30mg |
Oat gulung direndam dengan biji chia, kacang, susu tanpa gula, dan beri mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Oat gulung direndam dengan biji chia, kacang, susu tanpa gula, dan beri mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Oat gulung direndam dengan biji chia, kacang, susu tanpa gula, dan beri mempunyai beban glisemik 7 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →