Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Inti biji chia mempunyai indeks glisemik 1, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding nuts lain, Inti biji chia berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Inti biji chia adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 490 kcal |
| Karbohidrat | 42g |
| Gula (jumlah) | 0.8g |
| Semula jadi | 0.8g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 34g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 17g |
| Lemak | 31g |
| Tepu | 3.3g |
| Tidak tepu | 27g |
| Natrium | 16mg |
Inti biji chia mempunyai indeks glisemik 1, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Inti biji chia mempunyai indeks glisemik rendah (1), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Inti biji chia mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →