Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Ikan goreng mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding seafood lain, Ikan goreng berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Ikan goreng adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 220 kcal |
| Karbohidrat | 12g |
| Gula (jumlah) | 0.5g |
| Semula jadi | 0.5g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 0.5g |
| Larut | 0.2g |
| Tidak larut | 0.4g |
| Protein | 16g |
| Lemak | 12g |
| Tepu | 2.5g |
| Tidak tepu | 8g |
| Natrium | 350mg |
Ikan goreng mempunyai indeks glisemik 45, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Ikan goreng mempunyai indeks glisemik rendah (45), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Ikan goreng mempunyai beban glisemik 5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →