Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Ikan berlapis roti mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding seafood lain, Ikan berlapis roti berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Ikan berlapis roti adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 210 kcal |
| Karbohidrat | 15g |
| Gula (jumlah) | 1g |
| Semula jadi | 0.5g |
| Ditambah | 0.5g |
| Serat | 1g |
| Larut | 0.3g |
| Tidak larut | 0.7g |
| Protein | 15g |
| Lemak | 10g |
| Tepu | 2g |
| Tidak tepu | 7g |
| Natrium | 400mg |
Ikan berlapis roti mempunyai indeks glisemik 50, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Ikan berlapis roti mempunyai indeks glisemik rendah (50), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Ikan berlapis roti mempunyai beban glisemik 7 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →