Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Herba segar cincang dengan kulit limau atau lemon mempunyai indeks glisemik 5, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Herba segar cincang dengan kulit limau atau lemon berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Herba segar cincang dengan kulit limau atau lemon adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 35 kcal |
| Karbohidrat | 6g |
| Gula (jumlah) | 1.2g |
| Semula jadi | 1.2g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 3.5g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 2.5g |
| Lemak | 0.6g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.5g |
| Natrium | 30mg |
Herba segar cincang dengan kulit limau atau lemon mempunyai indeks glisemik 5, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Herba segar cincang dengan kulit limau atau lemon mempunyai indeks glisemik rendah (5), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Herba segar cincang dengan kulit limau atau lemon mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →