dedak oat

dedak oat

GI 55 · SederhanaGL 34.8 / cawan8/10

GI sederhana

55 GI

GL 34.8 setiap cawan (94 g) · GL 37 setiap 100 g

Skor Logi 8/10
  • Kandungan serat yang sangat tinggi
  • Beban glisemik sederhana

dedak oat mempunyai indeks glisemik 55 (Sederhana). Satu cawan (94 g) menambah beban glisemik sebanyak 34.8.

Disemak 6 Ogo 2026 · Sumber: Pasukan Pemakanan Logi (komposisi daripada USDA, dibantu AI, disemak manusia) · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Sebagai ganti ini

Bentuk dedak oat

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

dedak oat ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen
Saiz hidangan
HidanganGramGL
1 cawan94 g34.8

Maklumat nutrisi (per 100g)

361
Kalori
67.3 g
Karbohidrat
16.8 g
Protein
6.52 g
Lemak
per 100g
Kalori361 kcal
Karbohidrat67.3 g
Gula (jumlah)2.23 g
Semula jadi2.2 g
Ditambah0 g
Serat16.7 g
Larut5 g
Tidak larut11.7 g
Protein16.8 g
Lemak6.52 g
Tepu1.21 g
Tidak tepu5.31 g
Natrium4 mg

Tahap pemprosesan

40%
Sederhana
Mengapa skor ini?
  • Kandungan serat yang sangat tinggi
  • Sumber protein yang baik
  • Rendah gula tambahan
  • Beban glisemik sederhana
  • Mengandungi sedikit lemak tepu

Alergen

Tiada alergen EU-14 disenaraikan

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik dedak oat?

dedak oat mempunyai indeks glisemik 55 (Sederhana). Satu cawan (94 g) mempunyai beban glisemik 34.8; setiap 100 g beban glisemik ialah 37.

Adakah dedak oat sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

dedak oat mempunyai indeks glisemik sederhana (55). Sesuai diambil secara sederhana, sebaiknya bersama protein atau lemak; alternatif beban lebih rendah ialah Biji chia.

Bentuk dedak oat yang manakah mempunyai beban glisemik terendah?

Antara bentuk dedak oat dalam pangkalan data ini, salutan dedak oat mempunyai beban glisemik terendah (16 setiap 100 g).

Semak dedak oat dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.