cendawan isi

cendawan isi

GI 20 · RendahGL 1.2 / keping9/10

GI rendah

20 GI

GL 1.2 setiap keping biasa (120 g) · GL 1 setiap 100 g

Skor Logi 9/10
  • Kandungan protein tumbuhan yang tinggi
  • Mengandungi sedikit natrium

cendawan isi mempunyai indeks glisemik 20 (Rendah). Satu keping biasa (120 g) menambah beban glisemik sebanyak 1.2.

Dikemas kini 1 Feb 2026 · Sumber: Pasukan Pemakanan Logi (komposisi daripada USDA, dibantu AI) · Bukan nasihat perubatan · Laporkan ralat

Logi · Urus rintangan insulin

Kurangkan gula darah anda dengan pilihan makanan lebih bijak

cendawan isi ialah salah satu daripada 11,148 makanan yang Logi skor apabila anda mengambil gambar hidangan — bersama saiz hidangan.

Teruskan di web
Logi app, food index screen

Maklumat nutrisi (per 100g)

65
Kalori
5.5 g
Karbohidrat
5.8 g
Protein
2.2 g
Lemak
per 100g
Kalori65 kcal
Karbohidrat5.5 g
Gula (jumlah)2.2 g
Semula jadi2.2 g
Ditambah0 g
Serat2.3 g
Larut0.7 g
Tidak larut1.6 g
Protein5.8 g
Lemak2.2 g
Tepu0.4 g
Tidak tepu1.6 g
Natrium18 mg

Tahap pemprosesan

50%
Sederhana
Mengapa skor ini?
  • Kandungan protein tumbuhan yang tinggi
  • Kaya dengan serat
  • Beban glisemik rendah
  • Mengandungi sedikit natrium
  • Pemprosesan sederhana disebabkan oleh inti
  • Kandungan vitamin larut lemak yang rendah

Alergen

Mengandungi: soya

Resipi GI rendah di Logi Food Coach

Soalan Lazim

Apakah indeks glisemik cendawan isi?

cendawan isi mempunyai indeks glisemik 20 (Rendah). Satu keping biasa (120 g) mempunyai beban glisemik 1.2; setiap 100 g beban glisemik ialah 1.

Adakah cendawan isi sesuai untuk penghidap rintangan insulin?

cendawan isi mempunyai indeks glisemik rendah (20), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.

Bagaimana cendawan isi mempengaruhi gula darah?

cendawan isi mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.

Semak cendawan isi dalam aplikasi Logi, dengan saiz hidangan anda.

Food diary cheat sheet

PDF percuma — 3 halaman

Jurnal makanan mingguan anda

Rekod makanan, beban glisemik & mood. Kenal pasti corak dalam 3 minggu.

Tiada spam. Nyahlanggan bila-bila masa.