Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kotitekoinen tonnikalatahna kreikkalaisella jogurtilla glykeminen indeksi on 35, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin seafood, Kotitekoinen tonnikalatahna kreikkalaisella jogurtilla sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Kotitekoinen tonnikalatahna kreikkalaisella jogurtilla on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 110 kcal |
| Hiilihydraatit | 3g |
| Sokerit (yhteensä) | 2g |
| Luonnolliset | 2.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 15g |
| Rasva | 4g |
| Tyydyttyneet | 1g |
| Tyydyttymättömät | 3g |
| Natrium | 300mg |
Kotitekoinen tonnikalatahna kreikkalaisella jogurtilla glykeminen indeksi on 35, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Kotitekoinen tonnikalatahna kreikkalaisella jogurtilla glykeminen indeksi on matala (35), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Kotitekoinen tonnikalatahna kreikkalaisella jogurtilla glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →