Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kotitekoinen misokeitto, jossa vähäsuolainen misotahna ja edamame glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin legumes, Kotitekoinen misokeitto, jossa vähäsuolainen misotahna ja edamame sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Kotitekoinen misokeitto, jossa vähäsuolainen misotahna ja edamame on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 45 kcal |
| Hiilihydraatit | 5.5g |
| Sokerit (yhteensä) | 1.2g |
| Luonnolliset | 1.2g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1.3g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 3.5g |
| Rasva | 1.2g |
| Tyydyttyneet | 0.2g |
| Tyydyttymättömät | 1g |
| Natrium | 320mg |
Kotitekoinen misokeitto, jossa vähäsuolainen misotahna ja edamame glykeminen indeksi on 25, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Kotitekoinen misokeitto, jossa vähäsuolainen misotahna ja edamame glykeminen indeksi on matala (25), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Kotitekoinen misokeitto, jossa vähäsuolainen misotahna ja edamame glykeminen kuorma on 2 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →