Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Grillatut vähärasvaiset kalkkunanrintapihvit glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin meat, Grillatut vähärasvaiset kalkkunanrintapihvit sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Grillatut vähärasvaiset kalkkunanrintapihvit on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 135 kcal |
| Hiilihydraatit | 0g |
| Sokerit (yhteensä) | 0g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 30g |
| Rasva | 1g |
| Tyydyttyneet | 0.3g |
| Tyydyttymättömät | 0.7g |
| Natrium | 55mg |
Grillatut vähärasvaiset kalkkunanrintapihvit glykeminen indeksi on 0, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Grillatut vähärasvaiset kalkkunanrintapihvit glykeminen indeksi on matala (0), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Grillatut vähärasvaiset kalkkunanrintapihvit glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →