Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
grillattu peruna glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, grillattu peruna sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
grillattu peruna voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 95 kcal |
| Hiilihydraatit | 21g |
| Sokerit (yhteensä) | 1.2g |
| Luonnolliset | 1.2g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 2.2g |
| Liukoinen | 0.7g |
| Liukenematon | 1.5g |
| Proteiini | 2.1g |
| Rasva | 0.1g |
| Tyydyttyneet | 0.03g |
| Tyydyttymättömät | 0.07g |
| Natrium | 7mg |
grillattu peruna glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 15 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
grillattu peruna glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
grillattu peruna glykeminen kuorma on 15 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →