Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Grillattu lohi hunaja-dijonkastikkeella glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin seafood, Grillattu lohi hunaja-dijonkastikkeella sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Grillattu lohi hunaja-dijonkastikkeella on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 190 kcal |
| Hiilihydraatit | 5g |
| Sokerit (yhteensä) | 4g |
| Luonnolliset | 1.0g |
| Lisätyt | 3g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 21g |
| Rasva | 10g |
| Tyydyttyneet | 2g |
| Tyydyttymättömät | 7g |
| Natrium | 350mg |
Grillattu lohi hunaja-dijonkastikkeella glykeminen indeksi on 40, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 2 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Grillattu lohi hunaja-dijonkastikkeella glykeminen indeksi on matala (40), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Grillattu lohi hunaja-dijonkastikkeella glykeminen kuorma on 2 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →