Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria

Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria

GI 15 · MatalaGL 2.9 / kappale8.5/10

Matala GI

15 GI

GL 2.9 / tyypillinen kappale (120 g) · GL 2.4 / 100 g

Logi-pisteet 8.5/10
  • Korkea kuitupitoisuus
  • Kohtalainen kaloritiheys

Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria glykeeminen indeksi on 15, sama kuin tavallisella Mantelit (15). Yksi tyypillinen kappale (120 g) lisää glykeemistä kuormaa 2.9.

Päivitetty 9.11.2025 · Lähteet: USDA FoodData Central #323294 , Logi Nutrition Team · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Mantelit muodot

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

620
Kalorit
16.2 g
Hiilihydraatit
20.4 g
Proteiini
57.8 g
Rasva
per 100g
Kalorit620 kcal
Hiilihydraatit16.2 g
Sokerit (yhteensä)4.17 g
Luonnolliset4.2 g
Lisätyt0 g
Kuitu11 g
Liukoinen3.3 g
Liukenematon7.7 g
Proteiini20.4 g
Rasva57.8 g
Tyydyttyneet4.4 g
Tyydyttymättömät50.73 g
Natrium300 mg

Jalostettu taso

25%
Minimaalinen
Miksi tämä pistemäärä?
  • Korkea kuitupitoisuus
  • Runsaasti tyydyttymättömiä rasvoja
  • Matala glykeeminen kuorma
  • Kohtalainen kaloritiheys
  • Sisältää lisättyä suolaa

Allergeenit

Sisältää: pähkinät

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria glykeminen indeksi?

Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria glykeeminen indeksi on 15 (Matala). Yksi tyypillinen kappale (120 g) glykeeminen kuorma on 2.9; 100 g:ssa glykeeminen kuorma on 2.4.

Sopiiko Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria insuliiniresistenssiä sairastaville?

Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria glykeminen indeksi on matala (15), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Millä Mantelit muodolla on matalin glykeeminen kuorma?

Tämän tietokannan Mantelit muodoista Mantelit sisältää matalimman glykeemisen kuorman (1.4 / 100 g).

Katso Mantelit, hieman suolaa, ei lisättyä sokeria Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.