Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το καρύκευμα πράσινου κρεμμυδιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 18 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα other, το καρύκευμα πράσινου κρεμμυδιού κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το καρύκευμα πράσινου κρεμμυδιού είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 180 kcal |
| Υδατάνθρακες | 35g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 4g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 2g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0.9g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 5g |
| Λίπη | 2g |
| Κορεσμένα | 0.3g |
| Ακόρεστα | 1.7g |
| Νάτριο | 12000mg |
Το καρύκευμα πράσινου κρεμμυδιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 18 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το καρύκευμα πράσινου κρεμμυδιού έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το καρύκευμα πράσινου κρεμμυδιού έχει γλυκαιμικό φορτίο 18 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →