Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το επιδόρπιο με ελληνικό γιαούρτι και φρέσκα πορτοκάλια έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα dairy, το επιδόρπιο με ελληνικό γιαούρτι και φρέσκα πορτοκάλια κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το επιδόρπιο με ελληνικό γιαούρτι και φρέσκα πορτοκάλια είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 75 kcal |
| Υδατάνθρακες | 10g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 8.5g |
| Φυσικά | 8.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 4.5g |
| Λίπη | 2.5g |
| Κορεσμένα | 1.7g |
| Ακόρεστα | 0.8g |
| Νάτριο | 35mg |
Το επιδόρπιο με ελληνικό γιαούρτι και φρέσκα πορτοκάλια έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το επιδόρπιο με ελληνικό γιαούρτι και φρέσκα πορτοκάλια έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (40), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το επιδόρπιο με ελληνικό γιαούρτι και φρέσκα πορτοκάλια έχει γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →