Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το μείγμα ελληνικού γιαουρτιού και σάλτσας σριράτσα έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα dairy, το μείγμα ελληνικού γιαουρτιού και σάλτσας σριράτσα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το μείγμα ελληνικού γιαουρτιού και σάλτσας σριράτσα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 85 kcal |
| Υδατάνθρακες | 5.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3.5g |
| Φυσικά | 2.5g |
| Προστιθέμενα | 1g |
| Φυτικές ίνες | 0.2g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 7.5g |
| Λίπη | 3g |
| Κορεσμένα | 1.8g |
| Ακόρεστα | 1.2g |
| Νάτριο | 420mg |
Το μείγμα ελληνικού γιαουρτιού και σάλτσας σριράτσα έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το μείγμα ελληνικού γιαουρτιού και σάλτσας σριράτσα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το μείγμα ελληνικού γιαουρτιού και σάλτσας σριράτσα έχει γλυκαιμικό φορτίο 2 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →