Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Απλό ελληνικό γιαούρτι με μήλα μαγειρεμένα με κανέλα έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα dairy, το Απλό ελληνικό γιαούρτι με μήλα μαγειρεμένα με κανέλα κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Απλό ελληνικό γιαούρτι με μήλα μαγειρεμένα με κανέλα είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 75 kcal |
| Υδατάνθρακες | 10g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 7.5g |
| Φυσικά | 7.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.3g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 5.5g |
| Λίπη | 1.5g |
| Κορεσμένα | 1g |
| Ακόρεστα | 0.5g |
| Νάτριο | 35mg |
Το Απλό ελληνικό γιαούρτι με μήλα μαγειρεμένα με κανέλα έχει γλυκαιμικό δείκτη 35, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Απλό ελληνικό γιαούρτι με μήλα μαγειρεμένα με κανέλα έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (35), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Απλό ελληνικό γιαούρτι με μήλα μαγειρεμένα με κανέλα έχει γλυκαιμικό φορτίο 4 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →