Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το δημητριακά Grape nuts έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 59 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το δημητριακά Grape nuts κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το δημητριακά Grape nuts μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 340 kcal |
| Υδατάνθρακες | 78g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 4g |
| Φυσικά | 4.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 12g |
| Διαλυτές | 3.6g |
| Αδιάλυτες | 8.4g |
| Πρωτεΐνες | 12g |
| Λίπη | 1g |
| Κορεσμένα | 0.2g |
| Ακόρεστα | 0.8g |
| Νάτριο | 270mg |
Το δημητριακά Grape nuts έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 59 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το δημητριακά Grape nuts έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (75). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το δημητριακά Grape nuts έχει γλυκαιμικό φορτίο 59 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →