Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αλμυρό ρελίς αγγουριού (χωρίς προσθήκη ζάχαρης) έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Αλμυρό ρελίς αγγουριού (χωρίς προσθήκη ζάχαρης) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αλμυρό ρελίς αγγουριού (χωρίς προσθήκη ζάχαρης) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 18 kcal |
| Υδατάνθρακες | 3.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.5g |
| Φυσικά | 1.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.2g |
| Διαλυτές | 0.4g |
| Αδιάλυτες | 0.8g |
| Πρωτεΐνες | 0.6g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0.03g |
| Ακόρεστα | 0.17g |
| Νάτριο | 800mg |
Το Αλμυρό ρελίς αγγουριού (χωρίς προσθήκη ζάχαρης) έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αλμυρό ρελίς αγγουριού (χωρίς προσθήκη ζάχαρης) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αλμυρό ρελίς αγγουριού (χωρίς προσθήκη ζάχαρης) έχει γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →