Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αποξηραμένη κόκκινη πιπεριά έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 14 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το Αποξηραμένη κόκκινη πιπεριά κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αποξηραμένη κόκκινη πιπεριά είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 314 kcal |
| Υδατάνθρακες | 69.2g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 35.8g |
| Φυσικά | 35.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 24.9g |
| Διαλυτές | 7.5g |
| Αδιάλυτες | 17.4g |
| Πρωτεΐνες | 12.2g |
| Λίπη | 3.7g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 3.2g |
| Νάτριο | 69mg |
Το Αποξηραμένη κόκκινη πιπεριά έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 14 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αποξηραμένη κόκκινη πιπεριά έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (20), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αποξηραμένη κόκκινη πιπεριά έχει γλυκαιμικό φορτίο 14 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →