Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το πολύχρωμη τρούφα έχει γλυκαιμικό δείκτη 85, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 83 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το πολύχρωμη τρούφα κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το πολύχρωμη τρούφα μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 400 kcal |
| Υδατάνθρακες | 98g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 95g |
| Φυσικά | 0.0g |
| Προστιθέμενα | 95g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 0.2g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.1g |
| Νάτριο | 5mg |
Το πολύχρωμη τρούφα έχει γλυκαιμικό δείκτη 85, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 83 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το πολύχρωμη τρούφα έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (85). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το πολύχρωμη τρούφα έχει γλυκαιμικό φορτίο 83 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →