Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Σκούρο ψωμί έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 20 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Σκούρο ψωμί κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Σκούρο ψωμί είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 220 kcal |
| Υδατάνθρακες | 41g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3.5g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 0.5g |
| Φυτικές ίνες | 6g |
| Διαλυτές | 1.8g |
| Αδιάλυτες | 4.2g |
| Πρωτεΐνες | 6.5g |
| Λίπη | 2.5g |
| Κορεσμένα | 0.4g |
| Ακόρεστα | 1.2g |
| Νάτριο | 500mg |
Το Σκούρο ψωμί έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 20 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Σκούρο ψωμί έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Σκούρο ψωμί έχει γλυκαιμικό φορτίο 20 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →