Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σαλτσά αγγουριού και ντομάτας έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το σαλτσά αγγουριού και ντομάτας κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σαλτσά αγγουριού και ντομάτας είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 22 kcal |
| Υδατάνθρακες | 4.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 2.8g |
| Φυσικά | 2.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.2g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 0.9g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0.03g |
| Ακόρεστα | 0.17g |
| Νάτριο | 8mg |
Το σαλτσά αγγουριού και ντομάτας έχει γλυκαιμικό δείκτη 20, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σαλτσά αγγουριού και ντομάτας έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (20), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το σαλτσά αγγουριού και ντομάτας έχει γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →