Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σούπα αγγουριού με αβοκάντο έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα vegetables, το σούπα αγγουριού με αβοκάντο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σούπα αγγουριού με αβοκάντο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 55 kcal |
| Υδατάνθρακες | 4.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.5g |
| Φυσικά | 1.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 2.2g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 1.2g |
| Λίπη | 4g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 3.3g |
| Νάτριο | 5mg |
Το σούπα αγγουριού με αβοκάντο έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σούπα αγγουριού με αβοκάντο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το σούπα αγγουριού με αβοκάντο έχει γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →