Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το πιλάφι με βοδινό έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το πιλάφι με βοδινό κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το πιλάφι με βοδινό είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 170 kcal |
| Υδατάνθρακες | 22g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.2g |
| Φυσικά | 1.2g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.2g |
| Διαλυτές | 0.4g |
| Αδιάλυτες | 0.8g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 5g |
| Κορεσμένα | 1.8g |
| Ακόρεστα | 2.2g |
| Νάτριο | 320mg |
Το πιλάφι με βοδινό έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το πιλάφι με βοδινό έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το πιλάφι με βοδινό έχει γλυκαιμικό φορτίο 13 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →