Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το ψημένο κριθάρι έχει γλυκαιμικό δείκτη 28, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το ψημένο κριθάρι κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το ψημένο κριθάρι είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 354 kcal |
| Υδατάνθρακες | 73.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.8g |
| Φυσικά | 0.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 17.3g |
| Διαλυτές | 5.2g |
| Αδιάλυτες | 12.1g |
| Πρωτεΐνες | 10.5g |
| Λίπη | 2.3g |
| Κορεσμένα | 0.4g |
| Ακόρεστα | 1.9g |
| Νάτριο | 12mg |
Το ψημένο κριθάρι έχει γλυκαιμικό δείκτη 28, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το ψημένο κριθάρι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (28), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το ψημένο κριθάρι έχει γλυκαιμικό φορτίο 21 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →