Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μείγμα ψησίματος έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 59 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Μείγμα ψησίματος κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μείγμα ψησίματος μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 380 kcal |
| Υδατάνθρακες | 78g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 15g |
| Φυσικά | 3.0g |
| Προστιθέμενα | 12g |
| Φυτικές ίνες | 2g |
| Διαλυτές | 0.6g |
| Αδιάλυτες | 1.4g |
| Πρωτεΐνες | 7g |
| Λίπη | 4g |
| Κορεσμένα | 1g |
| Ακόρεστα | 3g |
| Νάτριο | 800mg |
Το Μείγμα ψησίματος έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 59 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μείγμα ψησίματος έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (75). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Μείγμα ψησίματος έχει γλυκαιμικό φορτίο 59 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →