Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ψητό ψάρι με σπανάκι έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα seafood, το Ψητό ψάρι με σπανάκι κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ψητό ψάρι με σπανάκι είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 90 kcal |
| Υδατάνθρακες | 2g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.5g |
| Φυσικά | 0.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.2g |
| Διαλυτές | 0.4g |
| Αδιάλυτες | 0.8g |
| Πρωτεΐνες | 16g |
| Λίπη | 2g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 1.2g |
| Νάτριο | 120mg |
Το Ψητό ψάρι με σπανάκι έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ψητό ψάρι με σπανάκι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (0), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Ψητό ψάρι με σπανάκι έχει γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →