Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Σπιτικό μπιφτέκι σκουμπρί (χωρίς ψίχουλα, με βρώμη/λαχανικά) έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα seafood, το Σπιτικό μπιφτέκι σκουμπρί (χωρίς ψίχουλα, με βρώμη/λαχανικά) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Σπιτικό μπιφτέκι σκουμπρί (χωρίς ψίχουλα, με βρώμη/λαχανικά) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 170 kcal |
| Υδατάνθρακες | 7g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.5g |
| Φυσικά | 0.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 1.5g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 16g |
| Λίπη | 8g |
| Κορεσμένα | 2g |
| Ακόρεστα | 5g |
| Νάτριο | 250mg |
Το Σπιτικό μπιφτέκι σκουμπρί (χωρίς ψίχουλα, με βρώμη/λαχανικά) έχει γλυκαιμικό δείκτη 40, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Σπιτικό μπιφτέκι σκουμπρί (χωρίς ψίχουλα, με βρώμη/λαχανικά) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (40), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Σπιτικό μπιφτέκι σκουμπρί (χωρίς ψίχουλα, με βρώμη/λαχανικά) έχει γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →