Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπέικον χοντροκομμένο έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα meat, το Μπέικον χοντροκομμένο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπέικον χοντροκομμένο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 540 kcal |
| Υδατάνθρακες | 1.4g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.4g |
| Φυσικά | 1.4g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 13g |
| Λίπη | 53g |
| Κορεσμένα | 18g |
| Ακόρεστα | 32g |
| Νάτριο | 1800mg |
Το Μπέικον χοντροκομμένο έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπέικον χοντροκομμένο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (0), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Μπέικον χοντροκομμένο έχει γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →