Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπέικον έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα meat, το Μπέικον κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπέικον είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 541 kcal |
| Υδατάνθρακες | 1.4g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.4g |
| Φυσικά | 1.4g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 37g |
| Λίπη | 42g |
| Κορεσμένα | 14g |
| Ακόρεστα | 28g |
| Νάτριο | 1717mg |
Το Μπέικον έχει γλυκαιμικό δείκτη 0, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπέικον έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (0), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Μπέικον έχει γλυκαιμικό φορτίο 0 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →