Φυσικό άρωμα αμυγδάλου

GI 5 · ΧαμηλόςGL 0.5 / 100 g2/10

Χαμηλό GI

5 GI

GL 0.5 ανά 100 g

Βαθμολογία Logi 2/10
  • Χωρίς προσθήκη ζάχαρης
  • Επεξεργασμένο συστατικό

Το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου έχει γλυκαιμικό δείκτη 5 (Χαμηλός).

Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

250
Θερμίδες
10 g
Υδατάνθρακες
0 g
Πρωτεΐνες
0 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες250 kcal
Υδατάνθρακες10 g
Σάκχαρα (σύνολο)10 g
Φυσικά0 g
Προστιθέμενα10 g
Φυτικές ίνες0 g
Διαλυτές0 g
Αδιάλυτες0 g
Πρωτεΐνες0 g
Λίπη0 g
Κορεσμένα0 g
Ακόρεστα0 g
Νάτριο5 mg

Βαθμός επεξεργασίας

90%
Υψηλής επεξεργασίας
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • Χωρίς προσθήκη ζάχαρης
  • Χαμηλές θερμίδες ανά μερίδα
  • Επεξεργασμένο συστατικό
  • Αμελητέα θρεπτική αξία

Αλλεργιογόνα

Περιέχει: ξηροί καρποί

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του Φυσικό άρωμα αμυγδάλου;

Το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου έχει γλυκαιμικό δείκτη 5 (Χαμηλός) και γλυκαιμικό φορτίο 0.5 ανά 100 g.

Είναι το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (5), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.

Πώς επηρεάζει το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου το σάκχαρο αίματος;

Το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου έχει γλυκαιμικό φορτίο 0.5 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.

Δείτε το Φυσικό άρωμα αμυγδάλου στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.