Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →
100% fullkorns tunt smörgåsbröd har ett glykemiskt index på 45, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en måttlig påverkan på blodsockret.
Jämfört med andra grains rankas 100% fullkorns tunt smörgåsbröd bland de lägsta i glykemiskt index.
100% fullkorns tunt smörgåsbröd är ett bra val för personer som hanterar blodsocker, insulinresistens eller följer en låg-GI diet.
Varför detta betyg?
| Kalorier | 220 kcal |
| Kolhydrater | 38g |
| Socker (totalt) | 3g |
| Naturligt | 3.0g |
| Tillsatt | 0g |
| Fiber | 7g |
| Löslig | 2.1g |
| Olöslig | 4.9g |
| Protein | 9g |
| Fett | 3g |
| Mättat | 0.5g |
| Omättat | 2.5g |
| Natrium | 350mg |
100% fullkorns tunt smörgåsbröd har ett glykemiskt index på 45, klassat som lågt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en måttlig påverkan på blodsockret.
100% fullkorns tunt smörgåsbröd har ett lågt glykemiskt index (45), vilket gör det till ett bra alternativ för personer med insulinresistens.
100% fullkorns tunt smörgåsbröd har en glykemisk belastning på 17 per 100g, vilket indikerar en måttlig påverkan på blodsockernivåerna.
Logi · Hantera insulinresistens
Logi skannar dina måltider, beräknar den glykemiska belastningen i realtid och visar exakt hur varje ingrediens påverkar ditt blodsocker.
Börja gratis →