Sos Svíčková

GI 45 · ScăzutÎncărcătură glicemică 4 / 100 g4/10

IG scăzut

45 GI

Încărcătură glicemică 4 la 100 g

Scor Logi 4/10
  • Conține rădăcinoase
  • Procesat moderat

Sos Svíčková are un indice glicemic de 45 (Scăzut).

Actualizat la 16 aug. 2026 · Surse: Echipa Logi Nutrition (compoziție derivată din USDA, asistată de AI) · Informațiile nu reprezintă un sfat medical · Raportează o eroare

Logi · Gestionează rezistența la insulină

Reduceți glicemia prin alegeri alimentare mai inteligente

Sos Svíčková este unul dintre cele 11.144 alimente pe care Logi le evaluează când fotografiezi o masă — cu porția.

Continuă pe web
Logi app, food index screen

Valori nutriționale (per 100g)

120
Calorii
8 g
Carbohidrați
2 g
Proteine
8 g
Grăsimi
per 100g
Calorii120 kcal
Carbohidrați8 g
Zaharuri (total)3 g
Naturale2.5 g
Adăugate0.5 g
Fibre1.5 g
Solubile0.5 g
Insolubile1 g
Proteine2 g
Grăsimi8 g
Saturate4 g
Nesaturate4 g
Sodiu400 mg

Grad de procesare

70%
Înalt procesat
De ce acest scor?
  • Conține rădăcinoase
  • Sursă de vitamina A și fibre
  • Procesat moderat
  • Conține făină și smântână adăugate
  • Conținut moderat de sodiu

Alergeni

Niciun alergen EU-14 menționat

Rețete cu IG scăzut pe Logi Food Coach

Întrebări frecvente

Care este indicele glicemic al Sos Svíčková?

Sos Svíčková are un indice glicemic de 45 (Scăzut) și o încărcătură glicemică de 4 la 100 g.

Este Sos Svíčková bun pentru persoanele cu rezistență la insulină?

Sos Svíčková are un indice glicemic scăzut (45), fiind o opțiune bună pentru persoanele cu rezistență la insulină.

Cum afectează Sos Svíčková glicemia?

Sos Svíčková are o încărcătură glicemică de 4 per 100g, indicând un impact minimal asupra glicemiei.

Verifică Sos Svíčková în aplicația Logi, cu porția ta.

Food diary cheat sheet

PDF gratuit — 3 pagini

Jurnalul tău alimentar săptămânal

Notează mesele, sarcina glicemică și starea de spirit. Descoperă tipare în 3 săptămâni.

Fără spam. Dezabonare oricând.