Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Condiment dulce-picant are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte other, Condiment dulce-picant se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Condiment dulce-picant este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 300 kcal |
| Carbohidrați | 65g |
| Zaharuri (total) | 40g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 35g |
| Fibre | 6g |
| Solubile | 1.8g |
| Insolubile | 4.2g |
| Proteine | 3g |
| Grăsimi | 2g |
| Saturate | 0.3g |
| Nesaturate | 1.7g |
| Sodiu | 8000mg |
Condiment dulce-picant are un indice glicemic de 60, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 39 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Condiment dulce-picant are un indice glicemic moderat (60). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Condiment dulce-picant are o încărcătură glicemică de 39 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →