Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →
Prăjitură are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Comparativ cu alte sweets, Prăjitură se situează peste medie în privința indicelui glicemic.
Prăjitură este potrivit cu moderație pentru persoanele care monitorizează glicemia.
De ce acest scor?
| Calorii | 370 kcal |
| Carbohidrați | 60g |
| Zaharuri (total) | 35g |
| Naturale | 5.0g |
| Adăugate | 30g |
| Fibre | 1g |
| Solubile | 0.3g |
| Insolubile | 0.7g |
| Proteine | 4.5g |
| Grăsimi | 12g |
| Saturate | 4.5g |
| Nesaturate | 6g |
| Sodiu | 320mg |
Prăjitură are un indice glicemic de 65, clasificat ca aliment cu IG moderat. Cu o încărcătură glicemică de 42 per 100g, are un impact semnificativ asupra glicemiei.
Prăjitură are un indice glicemic moderat (65). Persoanele cu rezistență la insulină îl pot consuma cu moderație.
Prăjitură are o încărcătură glicemică de 42 per 100g, indicând un impact semnificativ asupra glicemiei.
Logi · Gestionează rezistența la insulină
Logi scanează mesele, calculează încărcătura glicemică în timp real și arată exact cum fiecare ingredient afectează glicemia.
Începe gratuit →